آبگرمکن خورشیدی کم مصرف پلار

راهنمای خرید آبگرمکن خورشیدی سولار پلار

مزیای به گار گیری آبگرمکن خورشیدی:

1)      بی پایان بودن منبع انرژی آنها
2)      امن و بی خطر
3)      پاک و بدون آلودگی زیست محیطی
4)      رایگان و همیشه در دسترس
5)      جایگزین مناسب جهت کاهش مصرف سوخت فسیلی

*به طور کلی یکی از بهترین راهکارهای تامین آبگرم مصرفی در ساختمانهای اداری و تجاری که نیاز به استفاده از آب گرم پر حجم و طولانی مدت ( مانند دوش حمام ) ندارند،بهره گیری از سیستمهای همیشه پایدار آبگرمکن خورشیدی میباشد.

 دسته بندی آبگرمکن خورشیدی از نظر نوع کلکتور:

آبگرمکنهای خورشیدی پلار در 2 دسته صفحه تخت (Flat plate) و لوله شیشه ای خلاء (Vacuum tube) تولید و عرضه می شوند.وجه نامگذاری این سیستمها به نوع کلکتور(گرد آورنده انرژی) بکار گرفته شده در آن باز می گردد. همچنین در هر 2 دسته سیستمهای ترموسیفون و گردش اجباری- پمپی بکار می روند.

سیستمهای ترمو سیفون

این محصولات متناسب با نیاز یک خوانوار 2 ال 6 نفره طراحی و تولید شده مکانیزم تبادل حرارتی در این سیستم بر اساس ویژگی ترمو سیفون و خود جابه جایی مایع مبدل حرارتی- آب و پروپیلن گلایکل(ضد یخ) بدون فشار اجباری است.این نوع سیستم شامل: کلکتورهای انرژی،پایه نگه دارنده ،مخزن ذخیره مخصوص تا 200 لیتر و کارتن اتصالات و اقلام جانبی است. ساختار و عملکرد این دسته از آبگرمکن ها ی خورشیدی نسبتا ساده است. هر سیالی – منجمله آب – در صورت گرم شدن چگالی آن کاهش یافته و سبک می شود و میل دارد که به سمت بالا حرکت کرده و جای خود را به سیال سردتر بدهد. در آبگرمکنهای ترموسیفون جریان آب در داخل کلکتور به همین ترتیب انجام می شود: آب گرم از پایین کلکتور وارد آن می شود، در اثر تابش خورشید به سطح کلکتور، آب در داخل آن گرم شده و به سمت بالا حرکت می کند و آب سرد جایگزین آن می شود. آب گرم خروجی از بالای کلکتور برای انتقال حرارت جذب شده وارد مبدل ( جداره دوم مخزن دوجداره ) شده و پس از سرد شدن مجدداً از پایین وارد کلکتور می شود و این سیکل تا زمانی که تابش خورشید برای به حرکت در آوردن آب داخل کلکتور کافی باشد ادامه می یابد. هر آبگرمکـن ترموسیفون از یک مخـزن و تعدادی کلکتور متناسب با حجم تانک تشکیل شده است.

سیستمهای گردش اجباری

در صورتی که نیاز مشتری به مخزن با حجم بیش از 200 لیتر باشد  معمولا با توجه به نوع سفارش و کاربری از این نوع سیستم استفاده میشود،این سیستم به طور کلی شامل : کلکتورهای خورشیدی،مخزن خورشیدی که بر اساس نیاز میتواند تک کویل ، 2 کویل و یا ترکیبی (combi tank) باشد.پمپ و سیستم کنترول هوشمند،مدار هیدرولیک خورشیدی،محموعه لوله کشی ها و اتصالات و عایق بندی. در این روش آب در داخل کلکتور به وسیلۀ پمپ جریان می یابد و دبی جریان آب در داخل کلکتور قابل کنترل می باشد. ( به وسیلۀ کنترلر ) ویژگیهای آبگرمکن خورشیدی پمپی عبارتند از: -چون جریان آب در داخل کلکتور به کمک پمپ انجام می شود بنا بر این بازده بالاتر آبگرمکن نسبت به آبگرمکن ترموسیفون میباشد  همچنین مخزن ذخیره را در هر جایی ( مثلاً در محل موتورخانۀ مرکزی ) می توان قرار داد و مانند آبگرمکن ترموسیفون لازم نیست مخزن را در ارتفاعی بالاتر از کلکتور قرار داد. همچنین می توان از کلید فتوسل بعنوان کنترل کننده پمپ سیستم استفاده نمود. - قیمت بالاتر آبگرمکن نسبت به آبگرمکن ترموسیفون به علت اضافه شدن پمپ و کنترلر

 سیستمهای صفحه تخت (flat plate)

عموما شیوه گرمایش آب در سیستمهای صفحه تخت بصورت غیرمستقیم (Indirect) و با مخازن تحت فشار (Pressurized tanks) می باشد. در این سیستمها کلکتورهای خورشیدی از نوع صفحه تخت می باشند. سیستمهای صفحه تخت، در هر 2 دسته سیستمهای ترموسیفون و گردش اجباری- پمپی بکار می روند.. استحکام بالا و عمر طولانی، محدوده تامین دمای آب گرم خروجی بین 60-70 درجه در فصل گرما و انطباق با اقلیم های مختلف جغرافیایی از ویژگیهای این دسته از سیستمها هستند.

 سیستم های لوله شیشه ای خلاء (vacuum tube)

در این دسته آب گرمکنها، از کلکتورهای لوله شیشه خلاء که متشکل از لوله های 2 جداره خلاء با پوشش صفحه جاذب بر روی جداره درونی و بطور اتصال مستقیم به مخزن استفاده می شود. عموما در این دسته آبگرمکنها از مخازن بدون فشار (Non-pressurized tanks) استفاده می شود. راندمان بالاتر در اب و هوای ابری و مدیترانه ای، قیمت ارزان و کار با فشار پایین آب از جمله مزایای بکارگیری این سیستم ها هستند. عموما در این نوع سیستم ها روش گرمایش آب بطور مستقیم (direct) بوده و بهمین دلیل امکان استفاده در سیکلهای بسته نمی باشد
 مجتمع های مسکونی و ساختمانهای بلند

آبگرمکن

نکاتی که در طراحی اولیه و اندازه سیستم پیشنهادی تاثیر خواهد گذاشت عبارتند از:

    فضای در اختیار جهت نصب کلکتورهای خورشیدی بر روی بام یا محل در معرض نورخورشید با قابلیت اختصاص به مزرعه کلکتور
    فضای لازم جهت نصب مخازن خورشیدی و مسیرهای در دسترس پایپینگ سیستم
    میزان مصرف و زمان تقاضای آب گرم درخواستی
    محدودیتهای میزان سرمایه گذاری متقاضی

مجموعه محصولات

اطلاعات تماس

آدرس:اصفهان، خیابان هشت بهشت غربی

شماره تماس: 09133151464

شماره دفتر: 03132730615

فکس: 03132730131

ایمیل: info@tasisatesfahan.com