به اصفهان تاسیسات خوش آمدید

با چند دهه فعالیت حرفه ای در زمینه پکیج گرم ایران و ارائه مشاوره شوفاژکار و همچنین اطلاعات مبتنی بر خرید محصولات توانایی بلقوه همراه با رزومه کامل کاری در شهر های اصفهان و تهران و کلان شهر های کشور عزیزمان را داراست...

اطلاعیه

 با چند دهه فعالیت حرفه ای در زمینه پکیج ایران و ارائه مشاوره شوفاژکار و همچنین اطلاعات مبتنی بر خرید محصولات توانایی بلقوه همراه با رزومه کامل کاری در شهر های اصفهان و تهران و کلان شهر های کشور عزیزمان را داراست از این رو از شما دعوت می نماییم در جلسه مشاوره رایگان شرکت فرمایید.

فروش محصولات

مشعل (burner) دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می شود. این انرژی تولید شده توسط دو روش جابه جایی و تشعشع به محیط اطراف انتقال داده می شود. مشعل ها بر اساس موارد زیر دسته بندی می شوند:

 

-پروفیل شعله تولید شده

 

-نوع سوخت

 

-طریقه اشتعال

 

-ظرفیت کاری

 

وظیفه اصلی مشعل ایجاد گرمایش می باشد که با توجه به نیاز، مشعل مورد نظر را انتخاب می شود. از مشعل ها به منظور تبدیل آب به بخار، گرم کردن مایعات ناقل حرارت، حرارت دهی مستقیم در پخت و پز و اکسید کردن، تأمین حرارت به منظور خشک کردن محصولات و سایر مصارف خاص استفاده می شود. یکی از بزرگترین استفاده های مشعل در صنعت گرمایش به عنوان موتور احتراق بویلر ها می باشد. در انواع دیگ ها مشعل هایی با ظرفیت کاری متفاوت استفاده می شود. طرز کار مشعل بدین شکل می باشد که با پاشش سوخت (گاز، گازوییل، مازوت) از طریق ورودی و ایجاد جرقه، حرارت مورد نیاز را به صورت شعله به داخل کوره هدایت می کند. در مشعل و دیگ تعدادی کنترل کننده وجود دارد که میزان و زمان هر کدام از فر آیند های مشعل را کنترل می کنند. برای مثال ترموستات دیگ و کنترل دود که گاهی به جای آن از سلول فوتوالکتریک استفاده می شود، به طور خودکار باعث کار کردن و از کار افتادن مشعل می شود.

 

 

مشعل گازسوز ویرایش

 

 

 

در ابتدا به معرفی مشعل های گازسوز می پردازیم.

 

این مشعل ها برای احتراق گاز طبیعی طراحی شده اند. دبی سوخت گازی لازم در این مشعل ها، توسط شیر برقی کنترل شده و هوای لازم برای احتراق آنها، توسط یک دمنده که بر روی محور موتور نصب شده است، تأمین می شود. دبی این هوا توسط دمپر هوایی که در ساختمان مشعل نصب شده است، کنترل می شود.

 

جریان گاز از یک فیلتر عبور کرده، با هوای احتراق مخلوط شده و آماده ی احتراق می شود. اگر فشار هوای احتراق از حدی کمتر شده و یا دبی سوخت از مقدار مورد نظر بیشتر یا کمتر شود، این موضوع توسط سنسورهای فشار تعبیه شده در مشعل حس شده و مشعل به وسیله ی یک رله ی کنترلی، خاموش می شود. در صورت مناسب بودن تمام شرایط ذکر شده، در نهایت مخلوط سوخت گازی و هوا، توسط جرقه (که به وسیله ی یک ترانس ولتاژ بالای نصب شده در ساختمان مشعل ایجاد می شود) و یا به وسیله ی شعله ی یک شمعک که در مسیر خروجی جریان قرار می گیرد، محترق می شود. همچنین به منظور یکنواخت کردن و پایدار سازی شعله، از یک شعله پخش کن در جلوی نازل سوخت استفاده می شود. به منظور کنترل فرآیند احتراق، از یک سنسور به نام میله ی یونیزاسیون، در مسیر شعله استفاده می شود. در صورت برقرار شدن شعله و وجود حرارت، یک جریان الکتریکی در آن برقرار شده و رله ی مشعل با دریافت این جریان به عملکرد خود ادامه می دهد. اگر به هر علت، تغییری در وضعیت این جریان رخ دهد، مشعل توسط رله خاموش می شود.

 

یک نمونه مشعل گازسوز

 

مشعل گازسوز|مشعل

مجموعه محصولات

اطلاعات تماس

آدرس:اصفهان، خیابان هشت بهشت غربی

شماره تماس: 09133151464

شماره دفتر: 03132730615

فکس: 03132730131

ایمیل: info@tasisatesfahan.com